T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KARŞIYAKA - Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Haberler

Kas

Katılan Eserler 4 Aralık Pazartesi Günü Karşıyaka Öğretmenevi´nde sergilenecektir.

Kas

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Psikososyal Müdahale Hizmetleri Ekibi İlk Toplantısı Kaymakamımız Başkanlığında Yapıldı

Kas

Kas

BİLSEM Öğrenci Seçimi Süreci İle İlgili Öğretmen Bilgilendirme çalışmaları kurumumuz rehber öğretmenleri Pınar KIRLANGIÇ ve Uğraş TÜRKSOY tarafından yapılmıştır. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kas

Toplantımız´a katılarak,  "Akılcı Duygu Yönetimi"  konusundaki değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi  Yrd.Doc.Dr. Mehmet Şakiroğlu´na ve misafirperverliğinden dolayı Eraslan Eğitim Kurumları´na teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

Karşıyaka Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Mürvet Bakır, PDR Bölüm Başkanı Mustafa Ünver ve Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yıldırım İnci,  Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yetiştirme Ve Koruma Vakfı´na ziyaret ederek birlikte yapılacabilecek çalışmalar üzerine fikir alış verişinde bulunmuşlardır.

Kas

İlçemizde bulunan okul rehberlik servisleri ve özel eğitim sınıflarına ziyaretlerimiz 20 Ekim 2017 tarihinde başlamış olup halen devam etmektedir.

Ekm

17.10.2017 Tarihinde Karşıyaka Rehberlik Ve Araştırma Merkezi Müdürü Mürvet Bakır ve Proje Ekibi, Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Adnan Güneş ve Yuva Yetkilileri ile bir araya gelerek yuva çocuklarının psikososyal gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar planlandı.

Ekm

05.10.2017 tarihinde Anadolu Otizm Eğitim Ve Mücadele Geydirici Vakfı, Kurum Müdürümüz Mürvet Bakır ve bölüm başkanlarımız tarafından ziyaret edilmiştir. Ziyarette 2017-18 Eğitim Öğretim Yılı boyunca kurumlar arası işbirliği ile yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Eyl

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Klavuzu yayımlandı.

 

Eyl

Rehber Öğretmeni olmayan ilkokullarımızda 1.sınıf velilerine yönelik oryantasyon semineri Kurumumuz rehber öğretmenleri Uğraş TÜRKSOY ve Ahmet ÖZERGİNER tarafından verilmeye başlamıştır.

Eyl

Ağu

Rehberlik hizmetlerinin uygulanmasında önemli yapı taşı olan Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin Hizmet Standartlarının geliştirilmesi ve eşgüdümün sağlanması adına yapılan toplantıda, Daire Başkanımız Sayın Seyfettin TORAMAN değerli bilgi ve deneyimlerini RAM Müdürleri ile paylaşmış, yapılan yeni çalışmaları aktarmıştır.

Tem

Mavibahçe Alışveriş Merkezi´ndeki Tercih Komisyonlarımızı ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa İSLAMOĞLU ve Şube Müdürümüz İlhami DAĞLARGÜLER´e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz...

Tem