T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KARŞIYAKA - Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Haberler

Kas

Toplantımıza ev sahipliğinden dolayı Uğur Okulları´na, ve ´Okul Temelli Pozitif Yaklaşımlar´ konulu sunumu ile bizleri aydınlatan Sayın Doç.Dr.Zeynep CİHANGİR ÇANKAYA´ya teşekkür ederiz.

Kas

1-7 Kasım Özel Öğrenme Güçlüğü Farkındalık Haftası dolayısıyla Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanı Eray Ahmet TAŞKIN tarafından Özel Öğrenme Güçlüğü olan öğrenci velilerimize yönelik Zübeyde Hanım İlkokulunda seminer düzenlenmiştir.Bu kapsamda velilerimize ÖÖG ve belirtileri,yasal düzenlemeler,velileirn hakları,çözüm yolları,öğrenmede nasıl desteklenmeleri gerektiği gibi konularda farkındalık oluşturulmuştur.

Kas

      3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlediğimiz "Sanat Engel Tanımaz"yarışmamız için başvurular 23 Kasım2018´e kadar devam etmektedir.

 

Bu yıl 3.kez düzenlediğimiz yarışmamızda;

Birincilere Televizyon

İkincilere Tablet

Üçüncülere Kareoke Mikrofon ve her katılımcıya madalya ödülü verilecektir.

Tüm Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ile Eğitim Uygulama ve İş Uygulama  Merkezi öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.

3-4 Aralık 2018 Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi´nde ödül töreni ve sergimiz yapılacaktır.

 

 Yarışma Şartnamesine ulaşmak için tıklayınız....

Ekm

Kurumumuz Müdürü Mürvet BAKIR ve Bölüm Başkanları Mustafa ÜNVER,Yıldırım İNCİ tarafından Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi  Müdürlüğü´ne ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Kurum Müdürü Tugay AKDOĞAN ile kurumlar arası yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur...

Ekm

     18.10.2018 tarihinde Engin ÖZMERİÇ İlkokulunda 3.sınıf öğrenci velilerine yönelik "Mahremiyet Eğitimi"Seminer çalışması yapılmıştır. Misafirperverliği için okul yöneticilerine ,katılımları için değerli velilere teşeşkkür ededriz...

Ekm

Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yıldırım İNCİ ve Özel Eğitim Öğretmeni Mutlu ORAN tarafından Özel Eğitim sınıf ve okullarında eğitim gören öğrencilerimizi emanet ettiğimiz özel yavrularımızı taşıyan servis şoförlerine ve rehber personele "Özel Eğitim Farkındalık Semineri" verildi.

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz...

Eyl

          26/09/2018 tarihinde Suzan Divrik MTAL´inde İlçemiz Okul Öncesi,İlkokul ve Ortaokul kademelerinde görevli rehber öğretmenlerimize "Özel Eğitim Uygulamalar" hakkında toplantı yapılmıştır.

          Toplantının ilk bölümünde Çocuk Psikiyatrisi Dr.Mehmet ÇOLAK tarafından "Alışkanlıkları Tersine Çevirme" konulu sunum yapılmış,ikinci bölümde Özel Eğitim Bölüm Başkanımız Yıldırım İNCİ "Özel Eğitim Uygulamaları" hakkında bilgi verilmiştir.

          Sayın Mehmet ÇOLAK´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Eyl

İlçemizdeki Rehber Öğretmeni olmayan ilkokullarımızda 1.sınıf öğrenci velilerimize yönelik okula uyum çalışmalarımız kapsamında, 18/09/2018 tarihinde Kazım Dirik İlkokuluna, 19/09/2018 tarihinde de Hayri Özmeriç ve Engin Özmeriç İlkokullarında Oryantasyon sunumları gerçekleştirilmiştir.

Eyl

2018 Eylül dönemi orta öğetim kurumları Mesleki Çalışma Programı kapsamında "Özel Eğitim Kurumlarında Çalışmalar" konusunda 11.09.2018 tarihinde Karşıyaka Lisesinde Seminer Çalışması yapılmıştır.

Seminere katkı sağlayan öğretmenlerimiz Uğraş TÜRKSOY ve Özlem DEDE´ye teşekkür ederiz...

Ağu

Tem

               07-14 Ağustos  tarihleri arasında YKS tercih döneminde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde Psikolojik Danışmalar tarafından öğrencilerin karar verme sürecinde tercihleri doğrultusunda yol göstermek ve doğru bir tercih yapmaları konusunda yardımcı olmak amacıyla MAVİBAHÇE AVM’de Kurum Müdürü Mürvet BAKIR, PDR Bölüm Başkanı Mustafa ÜNVER , Psikolojik Danışmanlar Eray Ahmet TAŞKIN, Ahmet ÖZERGİNER, Uğraş TÜRKSOY, Pınar KIRLANGIÇ,Şeyda AKKURT  tarafından hizmet verilecektir.

Ayrıca Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi Koordinesinde tüm liselerimizde tercih komisyonlarımızda hizmet verilecektir.

Tem

Haz

Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü olarak bu sene Evin Leblebici Ortaokulu öğrencilerimizin karne ve ödül sevincine ortak olduk. Kurum müdürümüz Mürvet BAKIR başarılı öğrenciler için hazırlanan madalyaları verdi. Bütün çocuklarımız tatili hak etti. Mutlu tatiller 

Haz

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda evde eğitim alan özel çoçuklarımızın da karne sevincine ortak olduk. Evin Leblebici Ortaokulu öğrencisi Yağmur KEYİK’e, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Mürvet BAKIR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan AYAR , okul müdürü Murat YILMAZ ,özel eğitim bölüm başkanımız Yıldırım İNCİ, okul rehber öğretmeni Hülya ÖZEKİNCİ, okul aile birliği başkan yardımcısı Nazan İPEK ile birlikte Yağmur’u evinde ziyaret ederek karnesini verdi.

Okul müdürü Murat YILMAZ ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürü Mürvet BAKIR, Yağmur’a yanında getirdikleri hediyeleri verirken; Şube Müdürümüz Hasan AYAR, anne Öznur KEYİK’e çiçek verdi. Baba Metin KEYİK’e de teşekkür eden müdürümüz , burada en çok annelerin özveri ve çabaları olduğunu vurgulayarak, anneyi tebrik etti.

May

Nezahat Ertan Anaokulunda Psikolog  Sabahattin Karyelioğlu tarafından "Mahremiyet ve Yanlış Ana Baba Tutumları"konulu seminer verilmiştir.